Röportaj

LGBTİ+’lar Görünmez Değildir

Ankara Tabip Odası İnsan Hakları Komisyonu, LGBTİ+ bireylerin Meclis gündeminin neresinde olduğunu belirlemek amacı ile yaptıkları çalışma ile öne çıkan  Üniversiteli Kuir Araştırmaları ve LGBTİ+ Dayanışma Derneği (ÜniKuir) üyeleri ile Hekim Postası için görüştü.

Okumaya devam et ...

Kalmak da Gitmek de Paraya Bağlı

Fakülte kontenjanlarındaki artış, ekonomik krizin eğitime yansıması ve hekim göçü ile ilgili tıp öğrencilerinin ne düşündüğünü TTB Tıp Öğrencileri Kolu Üyesi Dr. Şiyar Güneş ile konuştuk.

Okumaya devam et ...

Amacımız HPV Aşısının Ulusal Aşı Programına Alınması

HPV aşı ücretlerinin iadesi için SGK’ya açtıkları davaları kazanan Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği Başkanı Avukat Müjde Tozbey ile HPV aşısının ücretsiz olmasına yönelik yürüttükleri mücadeleyi konuştuk.

Okumaya devam et ...

Bu Nasıl İmtihan? Savaşta Kadın Hekim Olmak

Afganistan’dan hayatlarının bir bölümü ile ideallerini bırakıp gelen 2 kadın hekim yeniden mesleklerini yapabilme umuduyla savaşın bitmesini bekliyor.

Okumaya devam et ...

29 Yıllık Tanıklıkla Son Yolculuk

Türkiye tarihinin en karanlık günlerinden 2 Temmuz 1993 Madımak Katliamında yaşamını kaybeden şair doktor Behçet Aysan için ailesinin isteği üzerine Ankara Tabip Odası tarafından düzenlenen töreni 29 yıl sonra o günün tanıkları Hekim Postası için anlattı.

Okumaya devam et ...