Röportaj

Amacımız HPV Aşısının Ulusal Aşı Programına Alınması

HPV aşı ücretlerinin iadesi için SGK’ya açtıkları davaları kazanan Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği Başkanı Avukat Müjde Tozbey ile HPV aşısının ücretsiz olmasına yönelik yürüttükleri mücadeleyi konuştuk.

Okumaya devam et ...

Bu Nasıl İmtihan? Savaşta Kadın Hekim Olmak

Afganistan’dan hayatlarının bir bölümü ile ideallerini bırakıp gelen 2 kadın hekim yeniden mesleklerini yapabilme umuduyla savaşın bitmesini bekliyor.

Okumaya devam et ...

29 Yıllık Tanıklıkla Son Yolculuk

Türkiye tarihinin en karanlık günlerinden 2 Temmuz 1993 Madımak Katliamında yaşamını kaybeden şair doktor Behçet Aysan için ailesinin isteği üzerine Ankara Tabip Odası tarafından düzenlenen töreni 29 yıl sonra o günün tanıkları Hekim Postası için anlattı.

Okumaya devam et ...

Çocuk ve Cezaevi Kavramı Aynı Cümlede Bile Yan Yana Gelmemeli

İnsan Hakları Derneği Çocuk Hakları Komisyonu Üyesi Sevinç Koçak Türkiye’de cezaevlerinde bulunan çocukların durumunu Hekim Postası için değerlendirdi. 

Okumaya devam et ...

İlaç Zamlandı ve Hala Yok

Bu yıl 14 Şubat’ta yapılan kur güncellemesi ile ilaç için daha önce 4,5786  olan 1 euro değeri 6,2925 liraya yükseltildi. Bu yükseliş ile ilaç fiyatlarına 19 Şubat’tan itibaren yüzde 37,43'lük zam geldi. Kurdaki güncelleme, gelen zamlar ve bulunamayan ilaçlarla ilgili son durumu Ankara Eczacı Odası Başkanı  Ecz. Taner Ercanlı ile konuştuk.

Okumaya devam et ...