Tıp Eğitimi

ATO Öğrenci Bursuna Hak Kazananlar Belirlendi

Ankara Tabip Odası’nın (ATO) Ankara’daki tıp fakültelerinde okuyan öğrencilerin eğitim hayatlarına katkı sunmak için verdiği burstan yararlanacak isimler belli oldu.

Okumaya devam et ...

TTB İntörn Maaşlarını Yargıya Taşıyacak

Devlet ve Vakıf üniversitelerinin tıp ve diş hekimliği fakültelerinde okuyan intörn hekimlerin ücretlerindeki eşitsizliğin giderilmesi için çalışan Türk Tabipleri Birliği (TTB) son olarak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’na (YÖK) bir yazı yazarak eşitsizliğin giderilmesini istedi. Gelen cevap üzerine TTB hukuki yollara başvurma kararı aldı.

Okumaya devam et ...

Tek Çaremiz Yeniden TUS’a Hazırlanmak

Kahramanmaraş merkezli depremlerin vurduğu illerde hem eğitim öğretim faaliyetlerinin kesintiye uğraması hem sağlık kurumlarının ağır hasar görmesi deprem bölgesindeki sağlık kurumlarında uzmanlık eğitimi alan asistan hekimleri belirsizliğin ortasında bıraktı.

Okumaya devam et ...

Tıp Fakültesi Ücretleri de Krizden Etkilendi

2023-2024 eğitim öğretim yılında vakıf üniversitesinde ücretli okumak isteyen öğrenciler için istenen tutarlar burs koşullarına da bağlı olmak üzere 115 binden başlayıp 435 bine kadar çıkıyor.

Okumaya devam et ...

Genç Hekimlerin Mezuniyeti Törenlerle Kutlandı

Ankara Tabip Odası, tıp eğitimini tamamlayıp mezuniyete hak kazanan genç hekimlerin sevincine ortak oldu.

Okumaya devam et ...

Deprem Eğitimi Durdurdu

Covid-19 pandemisi sürecinde dünyadaki ülkeler kıyaslamasında eğitim-öğretime en fazla ara verilen ülkelerden olan Türkiye’de benzer bir durum depremin hemen ardından yaşandı. Deprem nedeniyle yükseköğrenimde yüz yüze eğitime ara verildi.

Okumaya devam et ...