Şiddet

Sağlıkta Şiddete Karşı Her Yönüyle Mücadelemiz Devam Edecek

Hastası tarafından uğradığı saldırı sonucu görevi başında hayatını kaybeden Dr. Fikret Hacıosman TTB’nin çağrısı ile yurt genelinde hekim ve sağlık çalışanları tarafından anıldı.

Okumaya devam et ...

Şifa Dağıtırken Ölmek İstemiyoruz!

Son günlerde arka arkaya sağlık kurumlarında ateşli silahların kullanıldığı şiddet olaylarının yaşanması üzerine Türk Tabipleri Birliği (TTB) tarafından yapılan yazılı açıklamada ateşli silahların taşınamayacağı alanlara sağlık kurumlarının da eklenmesi gerektiği  bir kez daha hatırlatıldı.

Okumaya devam et ...

Dr. Ekrem Karakaya Anıldı

Ankara sağlık emek ve meslek örgütleri Konya Şehir Hastanesi’nde görev yaptığı sırada hasta yakını tarafından uğradığı silahlı saldırı sonucunda öldürülen Dr. Ekrem Karakaya’yı ölüm yıldönümünde andı.  

Okumaya devam et ...

Şiddet Soruları Karşısında Beyaz Kod Suspus

Ankara Tabip Odası’nın bilgi edinme hakkı kapsamında Beyaz Kod’dan öğrenmek istediği sorulara Bakanlıktan yine yanıt gelmedi.

Okumaya devam et ...

Sağlıkta Şiddet Sonucu Dr. Ekrem Karakaya’yı Kaybettik

Artan şiddet olayları karşısında kalıcı adımlar atılmaması bir doktoru daha aramızdan ayırdı.  Dr. Ekrem Karakaya 6 Temmuz günü görev yaptığı Konya Şehir Hastanesi’nde, uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti.

Okumaya devam et ...

Şiddete Etkin Çözüm Hala Bulunamadı

Dr. Ekrem Karakaya’nın öldürülmesinin öncesinde olduğu gibi sonrasında da sağlıkta şiddet olayları yaşanmaya devam etti. Ve yetkililer hala bu şiddeti sona erdirecek bir adım atmadı.

Okumaya devam et ...