Gazi Hastanesi’nde müzikli karşılama

Gazi Üniversitesi Hastanesi’nde hastalar müzik eşliğinde karşılanmaya başlandı.

Hekim Postası

Gazi Üniversitesi Hastanesinde hayata geçirilen etkinlikle, hastaneye giriş yapan hasta ve hasta yakınları gitarda Alperen Turhan, vokalde Selinay Uğurluel ve kemanda Asena Yıldız’dan oluşan grubun dinletisi ile karşılanmaya başlandı.

Hasta ve hasta yakınlarının büyük ilgi gösterdiği uygulama hakkında bilgi veren Müzik Kolu Danışmanı Prof. Dr. Serdar Kula, uygulamanın hasta ve hasta yakınları tarafından hekimlerin insan yönünün daha iyi anlaşılmasına, hasta ve hekim ilişkilerinin daha saygı içerisinde olmasına katkı sağlayacağını belirtti.

Hastaneye başvuran hasta ve hasta yakınları da uygulamadan memnun olduklarını, zaten stresli olan hastane ortamının bu uygulamayla çok sevecen hale geldiğini ifade ettiler. Gazi Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Ahmet Demircan ve hastane yönetiminin de keyifle izlediği ilk etkinlik 31 Mayıs Çarşamba günü gerçekleştirildi. Doç. Dr. Demircan bu tür uygulamaların hastanelerin görüntüsünü değiştireceğini, hizmet kalitesini olumlu etkileyeceğini söyledi. Şu an için Çarşamba günleri 12.30-13.30 saatleri arasında yapılacak dinletinin yeni eğitim öğretim yılında daha fazla sayıda müzisyen tıp öğrencisinin katılımıyla haftanın diğer günlerine de yayılması planlanıyor.