Tıp Eğitimi

ATO’nun Ev Sahipliğinde Tıpta Uzmanlık Eğitimi Kurultayı

Bu yıl Tıpta Uzmanlık Eğitimi Kurultayı’na Ankara Tabip Odası ev sahipliği yapacak. Türk Tabipleri Birliği - Uzmanlık Dernekleri Eşgüdüm Kurulu (TTB-UDEK) ile Ankara Tabip Odası işbirliğinde düzenlenen Kurultay, 16 Aralık 2023 Cumartesi günü Ufuk Üniversitesi Dr. Rıdvan Ege Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Okumaya devam et ...

Stajyer Tıp Öğrencilerine Yemek Hakkı Sağlanmalı

Türk Tabipleri Birliği (TTB), hastanelerde stajyer olarak hem eğitim hem uygulamalı sürece katılan tıp fakültesi öğrencilerine yemek hakkı tanınması amacı ile Yükseköğretim Kurulu’na (YÖK)  bir yazı yazdı.

Okumaya devam et ...

Güz Okulu’nun Bu Yılki Teması Kent ve Sağlık

Ankara Tabip Odası tarafından bu yıl 4 ve 5 Kasım 2023 tarihinde düzenlenen Güz Okulunda ‘Kent ve Sağlık’ teması işlendi.

Okumaya devam et ...

ATO Öğrenci Bursuna Hak Kazananlar Belirlendi

Ankara Tabip Odası’nın (ATO) Ankara’daki tıp fakültelerinde okuyan öğrencilerin eğitim hayatlarına katkı sunmak için verdiği burstan yararlanacak isimler belli oldu.

Okumaya devam et ...

TTB İntörn Maaşlarını Yargıya Taşıyacak

Devlet ve Vakıf üniversitelerinin tıp ve diş hekimliği fakültelerinde okuyan intörn hekimlerin ücretlerindeki eşitsizliğin giderilmesi için çalışan Türk Tabipleri Birliği (TTB) son olarak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’na (YÖK) bir yazı yazarak eşitsizliğin giderilmesini istedi. Gelen cevap üzerine TTB hukuki yollara başvurma kararı aldı.

Okumaya devam et ...

Tek Çaremiz Yeniden TUS’a Hazırlanmak

Kahramanmaraş merkezli depremlerin vurduğu illerde hem eğitim öğretim faaliyetlerinin kesintiye uğraması hem sağlık kurumlarının ağır hasar görmesi deprem bölgesindeki sağlık kurumlarında uzmanlık eğitimi alan asistan hekimleri belirsizliğin ortasında bıraktı.

Okumaya devam et ...