Tıp Eğitimi

Tek Çaremiz Yeniden TUS’a Hazırlanmak

Kahramanmaraş merkezli depremlerin vurduğu illerde hem eğitim öğretim faaliyetlerinin kesintiye uğraması hem sağlık kurumlarının ağır hasar görmesi deprem bölgesindeki sağlık kurumlarında uzmanlık eğitimi alan asistan hekimleri belirsizliğin ortasında bıraktı.

Okumaya devam et ...

Tıp Fakültesi Ücretleri de Krizden Etkilendi

2023-2024 eğitim öğretim yılında vakıf üniversitesinde ücretli okumak isteyen öğrenciler için istenen tutarlar burs koşullarına da bağlı olmak üzere 115 binden başlayıp 435 bine kadar çıkıyor.

Okumaya devam et ...

Genç Hekimlerin Mezuniyeti Törenlerle Kutlandı

Ankara Tabip Odası, tıp eğitimini tamamlayıp mezuniyete hak kazanan genç hekimlerin sevincine ortak oldu.

Okumaya devam et ...

Deprem Eğitimi Durdurdu

Covid-19 pandemisi sürecinde dünyadaki ülkeler kıyaslamasında eğitim-öğretime en fazla ara verilen ülkelerden olan Türkiye’de benzer bir durum depremin hemen ardından yaşandı. Deprem nedeniyle yükseköğrenimde yüz yüze eğitime ara verildi.

Okumaya devam et ...

Asistan Hekimler: Hakkımız Olmayan Bir Şeyi Değil Maaşımızı İstiyoruz

Ufuk Üniversitesi Tıp Fakültesinde çalışan asistan hekimler ve sağlık çalışanları artan hayat pahalılığı karşısında insanca yaşamalarına yetecek koşullar istediklerini duyurdular.

Okumaya devam et ...

Bu Yıl 68 Tıp Öğrencisi ATO Bursundan Yararlanacak

Ankara Tabip Odası’nın Ankara’daki tıp fakültelerinde eğitim gören ve ekonomik olarak yardım ve desteğe ihtiyaç duyan öğrencilere katkı sunma amacı ile hayata geçirdiği “Tıp Fakültesi Öğrenci Bursu”na 2022-2023 eğitim-öğretim yılı için yapılan başvurular sonuçlandı.

Okumaya devam et ...