Gündem

Kazanan Hekimler ve Meslek Örgütümüz Olacak

Katıldığı bir televizyon programında adli tıp hekimi unvanı ile yaptığı konuşma sonrası siyasi iktidar tarafından hedef haline getirilerek tutuklanan Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi Başkanı Dr. Şebnem Korur Fincancı yargılandığı davanın üçüncü duruşmasında tahliye edildi.

Okumaya devam et ...

ATO’da Kurs Zamanı

Ankara Tabip Odası’nda “Ritim İleti Bozukluklarına ve İskemilere Yaklaşım” ve “Klinik ve Deneysel Araştırma Metodolojisi Bilimsel Araştırma Nasıl Yapılır? Makale Nasıl Yazılır?” başlıklı kurslar düzenlendi.

Okumaya devam et ...

Son Bir Yılın Gündemi

Okumaya devam et ...

06.02.2023

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen ve on ilimizi etkileyen 7.7 ile 7.6 büyüklüğündeki depremlerde hayatını kaybeden yurttaşlarımızın yakınlarına başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Okumaya devam et ...

Dünden Bugüne Hedefte Hep TTB Vardı

Türk Tabipleri Birliğini hedef alan yaklaşımlar sadece bugüne özgü değil. Kurulduğu günden bu yana TTB, muhalif tavrı nedeniyle her dönem baskıların odağında oldu.

Okumaya devam et ...

Açıktan Atamalarda SSK/Emekli Sandığı Karmaşası

Ankara Tabip Odası’nın, 30 Ekim 2022 tarihinde düzenlediği “Açıktan Atamalarda SSK/Emekli Sandığı Karmaşası” başlıklı çevrim içi toplantıda sosyal güvenlik uzmanı Güldalı Kocaoğlu hekimlerin merak ettiği soruları cevapladı

Okumaya devam et ...