Şiddet

Şiddet Soruları Karşısında Beyaz Kod Suspus

Ankara Tabip Odası’nın bilgi edinme hakkı kapsamında Beyaz Kod’dan öğrenmek istediği sorulara Bakanlıktan yine yanıt gelmedi.

Okumaya devam et ...

Sağlıkta Şiddet Sonucu Dr. Ekrem Karakaya’yı Kaybettik

Artan şiddet olayları karşısında kalıcı adımlar atılmaması bir doktoru daha aramızdan ayırdı.  Dr. Ekrem Karakaya 6 Temmuz günü görev yaptığı Konya Şehir Hastanesi’nde, uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti.

Okumaya devam et ...

Şiddete Etkin Çözüm Hala Bulunamadı

Dr. Ekrem Karakaya’nın öldürülmesinin öncesinde olduğu gibi sonrasında da sağlıkta şiddet olayları yaşanmaya devam etti. Ve yetkililer hala bu şiddeti sona erdirecek bir adım atmadı.

Okumaya devam et ...

Sağlıkta Şiddet Sona Ersin!

Ankara Tabip Odası,  Ocak ayı içinde hekim ve sağlık çalışanlarına yönelik art arda şiddet vakalarının yaşanması üzerine bir açıklama yayımlayarak şiddetin nedenlerini ve yapılması gerekenleri kamuoyuyla paylaştı. 

Okumaya devam et ...

Gecikmeli SABİM Kararı

Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi olarak bilinen ama işleyişte hekim şikayet hattına dönen SABİM’e yapılan asılsız ihbarlar Bakanlığı geç de olsa harekete geçirdi. Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı yayımladığı genelge ile “asılsız şikayetler için hekimlerden savunma istemeyin” dedi.  

Okumaya devam et ...

Hasta yakınlarına barikat önlemi

Ankara’da yaşanan iki  şiddet vakası Türkiye’nin gündemine sağlık emekçilerinin kendilerini korumak için kurdukları barikatlar ile geçti.

Okumaya devam et ...