Şiddet

TTB’den Sağlıkta Şiddet Çalıştayı

Türk Tabipleri Birliği sağlıkta şiddet olgusunu tüm yönleriyle ele alıp şiddet ile mücadele eden öznelerin bütüncül bir perspektif kazanmasını amacıyla 16-17 Aralık 2023 tarihlerinde Ankara’da  “Sağlıkta Şiddet Çalıştayı” düzenleyecek.

Okumaya devam et ...

Dr. Aynur Dağdemir Ölümünün 8. Yılında Anıldı

Kadına yönelik şiddet sonucu çalıştığı kurumda 8 yıl önce öldürülen Dr. Aynur Dağdemir, birçok ilde tabip odalarının Kadın Hekimlik ve Kadın Sağlığı Komisyonları tarafından düzenlenen basın toplantıları ile anılırken, katledildiği Samsun’da ise 19 Kasım 2023 günü mezarı başında da bir anma etkinliği yapıldı.

Okumaya devam et ...

Sağlıkta Şiddete Karşı Her Yönüyle Mücadelemiz Devam Edecek

Hastası tarafından uğradığı saldırı sonucu görevi başında hayatını kaybeden Dr. Fikret Hacıosman TTB’nin çağrısı ile yurt genelinde hekim ve sağlık çalışanları tarafından anıldı.

Okumaya devam et ...

Şifa Dağıtırken Ölmek İstemiyoruz!

Son günlerde arka arkaya sağlık kurumlarında ateşli silahların kullanıldığı şiddet olaylarının yaşanması üzerine Türk Tabipleri Birliği (TTB) tarafından yapılan yazılı açıklamada ateşli silahların taşınamayacağı alanlara sağlık kurumlarının da eklenmesi gerektiği  bir kez daha hatırlatıldı.

Okumaya devam et ...

Dr. Ekrem Karakaya Anıldı

Ankara sağlık emek ve meslek örgütleri Konya Şehir Hastanesi’nde görev yaptığı sırada hasta yakını tarafından uğradığı silahlı saldırı sonucunda öldürülen Dr. Ekrem Karakaya’yı ölüm yıldönümünde andı.  

Okumaya devam et ...

Şiddet Soruları Karşısında Beyaz Kod Suspus

Ankara Tabip Odası’nın bilgi edinme hakkı kapsamında Beyaz Kod’dan öğrenmek istediği sorulara Bakanlıktan yine yanıt gelmedi.

Okumaya devam et ...